Ochutnáváme,  S chutí

Audience Grand Cru Classé Bordeaux ve Ville Richter

Vypadá to, že se nám všem už snad konečně blýská na lepší časy, a tak se začíná plnit i náš diář. S nadšením jsem tedy přijala pozvání na jednu z nejprestižnějších vinařských akcí u nás, Audience Grand Cru Classé Bordeaux, jejíž 17. ročník se uskutečnil 27. – 28. května v prostorách Svatováclavské vinice a Villy Richter v areálu Pražského hradu.

Několik let jsem měla možnost pracovat pro prestižní festival champagne, a tak jsem si roli hosta opravdu užívala. Vzhledem k protiepidemickým opatřením byly vstupy rozděleny na několik „turnusů“, na mě připadl hned ten ranní. Za normálních okolností samozřejmě takto brzy nepiju, ale mimořádná situace si žádná mimořádné činy, a tak jsem se přeci jen obětovala.😁

Více než 40 vín z oblasti Bordeaux na jednom místě

Rozhodně jsem nelitovala, navíc samozřejmě vím, že odborník do sebe „nekope“ jednu sklenku za druhou, nýbrž lehce poválí v ústech a případný zbytek vzorku vylije do připravených nádob. To sice může působit jako veliké plýtvání, ale má to jednoduché vysvětlení. Akce podobného charakteru jsou určeny především pro odbornou veřejnost, someliéry či nákupčí, kteří by už po pár vzorcích nebyli určitě nejčerstvější.😁

Audience se tradičně účastnilo několik desítek nejprestižnějších vinařství v Bordeaux a hosté si mohli vychutnat více než 40 vín výjimečného ročníku 2018. Své poklady prezentovali zástupci jednotlivých Châteaux, ať už to byli sklepmistři nebo přímo majitelé, kteří velmi ochotně poskytovali podrobnější informace.

K dispozici byly perfektně zpracované degustační karnety pro případné poznámky k ochutnaným vínům, které pak bylo možné si objednat.

Výjimečné místo a perfektní organizace přispěly ke skvělé atmosféře

Akci považuji za velmi vydařenou nejen díky výtečným vínům, úchvatnému výhledu na Prahu a perfektní organizaci, ale i proto, že jsem se po dlouhé době viděla se svými přáteli. Věřím, že podobných milých příležitostí už bude jen přibývat.

Pokud jsem vás na nějakou tu lahev prvotřídního Bordeaux nalákala, podívejte se na objednávkový list nebo se informujte na info@merlot.cz.

 

Svatováclavská vinice


Legendární Svatováclavská vinice je nejstarším vinohradem v Čechách. Místo si pro pěstování révy, jak už název napovídá, vybral kníže Václav. V roce 2008 byla obnovena výsadba révy a areál poprvé v historii zpřístupněn veřejnosti. Vysazeny jsou zde dvě základní odrůdy: Ryzlink rýnský a Rulandské modré.

 

Za gastronomickými zážitky do Villy Richter

Villa Richter je zážitková restaurace na výjimečném místě v těsné blízkosti Pražského hradu. Zaměřuje se především na dokonalé snoubení pokrmů a vín, menu se pravidelně obměňuje podle dostupnosti sezónních surovin. Otevření je letos naplánováno na 9. června a během roku se mohou hosté těšit na spoustu zajímavých akcí. Patří k nim třeba Svátek růžového vína (konec června), Prosecco fest. (3. – 4. září) nebo Svatováclavské vinobraní (28. září).

www.villarichter.cz

 

Použité zdroje: informační materiály Audience Grand Cru Classé Bordeaux, Villa Richter