S chutí,  Vaříme

Asijská směs s tofu, houbičkami a chřestem

Tuhle směs tofu a zeleniny dělám poměrně často, a tak se v tomto období přímo nabízela lehká inovace v podobě zeleného chřestu. Pokud máte rádi pokrmy s asijským šmrncem, různými druhy hub a křupavou zeleninou, je tento recept dělaný přímo pro vás. Stejně jako já určitě oceníte jeho variabilitu a jednoduchost. Jen ingredience si raději připravte dopředu, ať je můžete do woku přidávat v pravý čas.

Ingredience:

Uzené tofu

Brokolice

Cuketa

Asijské houby (shitake, Jidášovo ucho, enoki)

Jarní cibulka

Chřest

Česnek

Omáčky (sójová omáčka se sníženým obsahem soli, hoisin)

Mirin

Zázvor

Sezam bílý a černý

Arašídy

Sezamový olej

Škrob

Pepř, sůl

Příprava:

Pokud máte sušené houby (shitake, Jidášovo ucho) namočte je cca na 2 hodiny, pak je uvařte doměkka a pokrájejte.

Nakrájejte si veškerou zeleninu. Odlomte dřevnaté konce chřestu.

Připravte si omáčku (sójová omáčka, hoisin omáčka, mirin, pepř, sůl, sezam). Tofu nakrájejte na větší kousky, osolte, opepřete, zlehka obalte ve škrobu a osmažte na sezamovém oleji. Položte na pečicí papír a odsajte přebytečný tuk.

Vyloupané arašídy opražte nasucho na pánvi.

Na sezamovém oleji zlehka osmahněte nastrouhaný česnek se zázvorem, postupně přidávejte plátky brokolice, kostičky cukety, jarní cibulku, pokrájené houby, tofu a arašídy.  Vlijte omáčku a zlehka promíchejte. Zeleninu duste jen tak dlouho, aby zůstala křupavá. Nakonec přidejte chřest a ještě pár minut zahřívejte.

Mezitím si na sezamovém oleji lehce osmažte houbičky enoki   – stačí jen okamžik, měly by zůstat křupavé a ideálně v trsech.

Jimi pak ozdobte hotový pokrm a podávejte například s červenou rýží natural.

Dobrou chuť!