O nás,  Ochutnáváme,  S chutí

Do Mánesa za uměním – i tím kulinářským

Aby té umělecké tvorby tento týden nebylo málo, zašla jsem si s mým mužem a naším rodinným přítelem do Art Restaurace Mánes na večeři. Už jen cesta kolem Vltavy je sama o sobě příjemným zážitkem. Mraky v ten den navíc vytvářely na obloze hodně zajímavou scenérii a ikonický Tančící dům na pozadí tomu všemu dodal decentní špetku modernosti.

Budova Mánesu je funkcionalistickým skvostem, podle mého názoru trochu opomíjeným. V prostorách restaurace si určitě všimnete fresek Emila Filly i klavírního křídla, na kterém prý hrával Jaroslav Ježek. Stačí jen trochu představivosti a hravě se přenesete do zlatých a dnes i notně idealizovaných zlatých let 1. republiky.

Naše objednávka zahrnovala paštiku s domácím chlebem, hovězí po burgundsku, květák a výběr sýrů. Na jídelním lístku to zní samozřejmě vznešeněji, já ale nejsem velkým příznivcem zbytečných kudrlinek😉 Každopádně výsledek byl skvělý a osazenstvo našeho stolu si pochvalovalo nejen prezentované pokrmy, ale i perfektní servis. Za ten dávám vždy hvězdičku navíc. Mají tu i pěkný vinný lístek, ale to jsem vzhledem k „suchému únoru“ neměla šanci posoudit. A mí spolustolovníci na tom byli dost podobně.

Art Restaurant Mánes můžu vřele doporučit, zvlášť pro romantická setkání, nejrůznější oslavy nebo byznys schůzky. A pokud tu zůstanete do večera, kromě skvělého menu si můžete vychutnat i famózní výhled na osvětlenou Prahu. Jestli se chcete blýsknout před svou drahou polovičkou, tchýní nebo šéfem, případně toužíte dát někomu stylové kopačky, rezervaci si můžete udělat zde: https://www.manesrestaurant.cz/online-rezervace.

Dobrou chuť přeje Ema