Na cestách,  Ochutnáváme,  Po Česku,  S chutí

Noc v hotelu International Praha – připomeňte si stylově sorelu i Šakalí léta!

Jako rodilý Pražák (pár let žijící nedaleko naší metropole) mám naše hlavní město prošlápnuté docela slušně. Centrum Prahy jsem poslední roky vyhledávala vlastně jen kvůli práci nebo k setkáním s přáteli.

Nabídka ze Slevomatu

Přespat v pražském hotelu mě nikdy moc nelákalo, ani to vlastně nebylo třeba. Doba koronavirová ale ledacos změnila, a tak jsem zareagovala na nabídku Slevomatu, která přistála na mém FCB profilu. Jednou z možností, kde strávit noc, byl dejvický hotel International. Rozhodla jsem se jednat rychle, protože se zrovna řešily nové „rouškové aktivity“, a zarezervovala jsem jednu noc v „lepším“ pokoji už na tento týden. Hotel International mě totiž vždycky lákal pro svou specifickou architekturu ve stylu tzv. sorely.

Koronavirus přinesl zajímavé příležitosti

Je jasné, že aktuální situace nějak zasáhla nás všechny. Lidé přišli o práci nebo část příjmů, hotely v Praze o movitější klientelu a s ní i o značnou část tržeb. Hotel International zareagoval nejen snížením cen (stejně jako ostatní pražské hotely) a prezentací na Slevomatu, ale nejrůznějšími speciálními balíčky a dalšími aktivitami, což je mi velmi sympatické. Kromě prohlídek s retro zákuskem jsou to např. romantické večeře ve věži nebo speciální relaxační pobyty. V neděli 6. září se tu koná třeba rodinné Dejvické šakalí léto.

Jakákoliv komunikace po mailu, kdy jsem objednávala např. komentovanou prohlídku prostor nebo večeři v hotelové restauraci, proběhla naprosto bez problémů. Při samotné prohlídce se nám věnovala přímo event manažerka, která nás nejen provedla nejzajímavějšími prostory, ale prozradila nám spoustu zajímavých informací a detailů. Mohli jsme obdivovat majestátní schodiště, opulentní sály nebo konferenční místnosti, ale především nejvyšší patro s věží, která měla kdysi údajně sloužit jako Stalinovo apartmá. Při stavbě hotelu se totiž počítalo s tím, že jeho otevření se zúčastní sám generalissimus. Věž skýtá opravdu famózní výhled na Prahu, úplně jiný, než zažijete z ikonických pražských památek, např. z kupole Národního muzea. Pokud jste fanoušci filmu Šakalí léta, bude pro vás vše ještě zajímavější.

Pokračovali jsme večeří v hotelové restauraci Symphonia. I tady je menu uzpůsobeno aktuální klientele, takže se nemusíte bát, že vaše peněženka či kreditka vykrvácí. Díky vstřícnosti personálu jsme si mohli odnést lahev vína do hotelového baru a tam si ji v klidu vychutnat v mnohem zajímavějších retro kulisách.

Co oceňuji

Pobyt v hotelu International vřele doporučuji. Pokud jste mimopražští, určitě si tu rezervujte pobyt na více nocí, protože díky poloze hotelu se můžete rychle dostat k top pražským památkám, jako je Pražský hrad, Karlův most, Národní muzeum apod. Kromě hotelové restaurace můžete okusit i atmosféru typických dejvických hospůdek. Parkovat lze zdarma na hotelovém parkovišti, v objektu samozřejmě funguje i free wifi. Velmi kladně hodnotím i snídani. Největším plusem bylo pro mě ale chování veškerého personálu. Za to díky. 💗

Prosba ke čtenářům našeho blogu

Na závěr si dovolím jednu prosbu. I když o víkendech většinou pobíhám po lesích a kopcích s batohem, v triku a khaki kalhotách, vždy se snažím svým oblečením zohlednit danou událost a situaci. Když jsem v restauraci čtyřhvězdičkového hotelu viděla mnoho hostů v tílku, bermudách a okopaných teniskách, šly na mě skoro mdloby. Bylo by fajn si uvědomit, že svým oděvem dáváme najevo svému okolí nejen to, jak se cítíme, ale především jak respektujeme ostatní včetně personálu, který odvádí skvělou práci. A opravdu to není o tom být ověšen zlatými řetězy a nejnovějšími „vitonkami“.😁 Díky, že se nad tím občas aspoň trochu zamyslíte.💗😉

 

Vaše Ema