Ochutnáváme,  S chutí

Gastrotipy: kam si zajít na jídlo, nebo co sníst doma

Moje láska k cestování se krásně prolíná se zálibou v ochutnávání a v inspiraci v mezinárodní kuchyni. V poslední době jsem otestovala pár kamenných i online bister, díky nimž jsem se aspoň na chvilku přenesla do Asie, Mexika nebo do dětských let. Vřele doporučuji zkusit!

 

Ichiba – závan Japonska a Vietnamu na Kladně

Tenhle podnik jsem navštívila dvakrát. První návštěva mě lehce ohromila, protože jsem na Kladně nečekala takhle chutnou a relativně autentickou asijskou kuchyni. Podruhé už jsem tak nadšená nebyla – na moje požadavky z rezervace nikdo nebral ohled a navíc mi na účtu přistála položka, která tam opravdu neměla co dělat. Obsluha byla milá, ale do stoprocentní profesionality jí ještě malinko chybělo. Ale třeba už je to všechno cajk.:)

Každopádně jídlo hodnotím pozitivně, na Khao Soi jsem si opravdu pochutnala, i když titěrné kousky hovězího byl trošku trapas, stejně jako na mangovém kari s kachním masem. Tady jsem neměla co vytknout. Můj doprovod proti místnímu provedení Bun Cha a knedlíčků Gyoza taky nevznesl námitek.

 

Viva México!

Pojďme si na rovinu říct, že na první pohled je Lidická ulice v Praze už léta docela dost hnusné místo, které je nejlépe rychle projet tramvají na druhý břeh Vltavy do civilizace. Poslední dobou tu ale pravidelně procházím, když jdu na fyzioterapii, a tak mi nemohlo uniknout, že i tady se můžou vyskytovat poměrně zajímavé gastropodniky. Jedním z nich je i mexické bistro Chile y limón, kde si zakládají na autenticitě nabízených pokrmů, ať jsou to burritos, tacos, quesedillas nebo variace na trendy „bowls“, pochopitelně v duchu mexické kuchyně. Interiér sice úplně neláká k romantickým schůzkám, na druhou stranu si dovedu představit, že si vybrané dobroty vezmu s sebou na obědovou pauzu spojenou s procházkou kolem řeky. Velmi ochotně vám tu navíc pomohou poskládat objednávku podle vaší chuti a tolerance k pálivým ingrediencím, vegetariánské varianty jsou samozřejmostí. Nechala jsem se zlákat na quesadilly a „mexické misky“ a opravdu jsem nelitovala. Vše bylo perfektně dochucené a evidentně čerstvé, což by sice mělo být všude samozřejmostí, ale znáte to… Bonusem je příjemný personál, s nímž můžete konverzovat třeba i španělsky. 😊

 

Tak trochu jiné bistro

 

 

Pokud stejně jako já pracujete občas z domova, víte, že „houmofis“ fakt není žádná flákárna. Proto někdy vezmu zavděk nejen nákupní službou typu Rohlík, ale i dovážkou jídla. A právě Rohlík to umí skvěle propojit. Nabízí totiž kolonku „Rohlík Bistro“, což je příjemnýh výběr hotových pokrmů z těch nejvyhlášenějších restaurací a od nejlepších kuchařů. Aniž byste se museli zvednout od pracovního stolu, až pod nos vám dopraví lahůdky z Aureole, Čestru, Caffé Buddha, Sia, Špejle a dalších fajn podniků.

Otestovala jsem třeba fantastické „butter chicken“ s chlebem naan od Rameshe Mamgaina, polévku Tom Kha Gai ze SIA, zelňačku a buchtičky s vanilkovým krémem z Aureole nebo veggie set ze Špejle. Vše dorazilo v dobré kvalitě, a když jsem si jídla naservírovala na krásné nádobí, na které si dost potrpím (holt výchova z dětství😁), nepoznala bych, že jsem nevytáhla paty z domu. Jediné minus je množství obalového materiálu, ale když to porovnám s jinými take-away službami, pořád to ještě jde.

 

Pozn.: Recenze jsou objektivní a autentické. Vše si platím, i když často dostávám pozvánky na konzumaci zdarma. 👍