Svět podle DAM (i pánů)

Co nás baví a inspiruje…

  • Na cestách
    • V cizích krajích
    • Po Česku
  • S chutí
    • Vaříme a pečeme
    • Ochutnáváme
  • Za kulturou
    • Muzea a galerie
    • Divadlo
    • Kino
    • Knihy
  • Inspirují nás
    • Rozhovory
  • O nás
  • Kontakt
  • Na cestách
    • V cizích krajích
    • Po Česku
  • S chutí
    • Vaříme a pečeme
    • Ochutnáváme
  • Za kulturou
    • Muzea a galerie
    • Divadlo
    • Kino
    • Knihy
  • Inspirují nás
    • Rozhovory
  • O nás
  • Kontakt
  • Ochutnáváme,  S chutí

    Gastrotipy: Kam zajít na grundle nebo sklenku sektu?

    14 června, 2022 /

    Díky obchodním schůzkám i setkáním s přáteli mám možnost nezávisle otestovat nejrůznější podniky. Vždy mě zajímá, jestli dostojí své skvělé pověsti a nadstandardním recenzím nebo potvrdí mou předchozí návštěvu a výborný dojem. Tentokrát bylo mým revírem širší centrum Prahy. Kro Kitchen – nejen super kuře Po dlouhé době jsem se sešla s kamarádkou, která pracuje jako šéfredaktorka a má super přehled o zajímavých podnicích (nejen) na „Jiřáku a Míráku“. Jako místo srazu doporučila vinohradskou pobočku Kro Kitchen, na můj vkus možná trochu moc „vyhajpované“ bistro. Vzhledem k tomu, že zde neberou rezervace, se musíte obrnit špetkou trpělivosti a chvíli hypnotizovat strávníky, kteří měli to štěstí a ukořistili si obědové místo před vámi. Naštěstí jsme ale nečekaly…

    Číst dále
    Ema

    Mohlo by vás zajímat

    Krátká procházka na Rozhlednu Libín

    16 října, 2024

    Dubnové tipy z blogu Svět podle DAM

    5 dubna, 2021

    Za hornickou historií do dolu Mayrau: výlet do historie černého zlata

    15 ledna, 2025
  • Ochutnáváme,  S chutí

    Gastrotipy: kam si zajít na jídlo, nebo co sníst doma

    28 dubna, 2022 /

    Moje láska k cestování se krásně prolíná se zálibou v ochutnávání a v inspiraci v mezinárodní kuchyni. V poslední době jsem otestovala pár kamenných i online bister, díky nimž jsem se aspoň na chvilku přenesla do Asie, Mexika nebo do dětských let. Vřele doporučuji zkusit!   Ichiba – závan Japonska a Vietnamu na Kladně Tenhle podnik jsem navštívila dvakrát. První návštěva mě lehce ohromila, protože jsem na Kladně nečekala takhle chutnou a relativně autentickou asijskou kuchyni. Podruhé už jsem tak nadšená nebyla – na moje požadavky z rezervace nikdo nebral ohled a navíc mi na účtu přistála položka, která tam opravdu neměla co dělat. Obsluha byla milá, ale do stoprocentní profesionality jí ještě malinko chybělo. Ale třeba už…

    Číst dále
    Ema

    Mohlo by vás zajímat

    Dolcemente na Vinohradech – místo, odkud se vám nebude chtít odejít

    16 května, 2021

    Romantické Drážďany s Casparem Davidem Friedrichem

    10 prosince, 2024

    Cesty po Česku: objevte Petrohrad a okolí

    21 června, 2022
  • Ochutnáváme,  S chutí

    Kam na pracovní oběd? Skvělou volbou je restaurace SIA

    14 prosince, 2021 /

    Jako velkou milovnici asijské kuchyně mě nemohla minout ani návštěva známé restaurace SIA, kterou najdete v pražské ulici V Celnici v blízkosti hotelu Marriott a OC Palladium. Nenápadný vchod by za normálních okolností šlo snadno přehlédnout, ale v době obědů (a to i za těchto bohužel stále „nestandardních“ podmínek) se tu běžně setkáte s hloučky postávajících, evidentně hladových a natěšených zaměstnanců firem z okolí. Ale i nedočkavců mého typu. Není divu, o chuťové buňky hostů se tu stará mezinárodní tým pod vedením Jiřího Štifta, který v minulosti vedl mj. restauraci Alcron nebo Essence v hotelu Mandarin Oriental. I tam jsem měla možnost před lety jeho kuchyni ochutnat. A tak jsem předpokládala, že vše klapne na jedničku. Po dlouhé době jsem…

    Číst dále
    Ema

    Mohlo by vás zajímat

    Tip na vánoční výlet – Třebechovické muzeum betlémů

    7 prosince, 2022
    jak jíst

    Jak jíst: Skvělá krémová polévka nejen z košťálů

    1 března, 2026

    Klášter Kosterneuburg – tip na výlet kousek od Vídně

    3 dubna, 2025
  • Ochutnáváme,  Po Česku,  S chutí

    Gastrotoulky Českem – kam zajít na jídlo a co mě zklamalo?

    20 června, 2021 /

    Na svých putováních po Česku se snažím ochutnat vždy něco z místní kuchyně a taky podpořit místní restaurace a hospody. Přeci jen, podnikatelé v tomto odvětví dostali v době „covidové“ poměrně slušně „naloženo“, stejně jako spousta z nás. A tak jsem zajásala, že už si na výlety nemusím brát s sebou domácí sendvič, který sním někde na návsi na lavičce, ale můžu si civilizovaně sednout na zahrádku a dát si něco dobrého servírovaného na porcelánu. A navíc podpořím místní podnikatele, takže win-win. Poslední dobou jsem se ale až na malé výjimky setkávala s něčím, co se gastronomií příliš nazvat nedá. Aspoň jeden dobrý příklad – Lankas´s v Rakovníku Začnu ale tím pozitivním příkladem. Velmi milé překvapení na mě…

    Číst dále
    Ema

    Mohlo by vás zajímat

    Mezi nebem a zemí: lanovkou na Lomnický štít

    3 prosince, 2024

    Kulturní tipy na březen: Výstavy, které stojí za to

    1 března, 2024
    jak jíst

    Jak jíst: Recept na guláš s růžičkovou kapustou

    23 března, 2026

Nejnovější příspěvky

  • Jak jíst: recept na kvašené zelí 11 května, 2026
  • Túra Moldava – Český Jiřetín 6 května, 2026
  • Recept na domácí sýr 20 dubna, 2026
  • Túra na Králický Sněžník 8 dubna, 2026
  • Recept na domácí kefír 6 dubna, 2026

Rubriky

Hledat

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky, předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.