Další inspirace

Jednoduchá jarní dekorace

První jarní dny jsou tady, venku krásně svítí sluníčko, teploty jsou venku už skoro letní, tak jak si trochu jara přenést také do bytu? Ideální volbou jsou samozřejmě jarní květiny. Když vykvetou rozzáří každý pokoj a vnesou radost do každého z nás. Kytice z řezaných květů umí být krásné, ale nevydrží dlouho. Ideální volbou jsou tak ty hezky zasazené do země. Navíc, nevím jak vy, ale já miluju ten pocit, když se můžu hrabat v hlíně. 🙂

A jak si takovou zasazenou kytičku ještě víc „vyjarnit“ a neutratit přitom obrovské sumy za stylové jarní květináče? Je to jednoduché – zrecyklujte staré zavařovačky od okurek, medu nebo třeba jogurtu. Stačí si tedy vybrat kytičku podlé svého vkusu, já si koupila dva hyacinty po dvaceti korunách. Je to jedna z nejoblíbenějších jarních květin vůbec a dokonce můžete hyacinty pěstovat i několik let. Stačí po odkvetení přestat zalévat a počkat až listy zežloutnou a uschnou. Cibulka hyacintu se pak zatáhne a my ji můžeme uložit do temna a chladu, abychom ji opět na jaro mohli použít.

Kromě hyacintu jsem tedy doma našla ještě jednu sklenici od okurek a jednu od jogurtu a barevné stuhy. Stejně tak ale můžete použít třeba jutový provázek, různé samolepky a podobně. Do sklenice dáte trochu zeminy, posadíte cibuli hyacintu a zasypete okolo ještě trochou zeminy. Vždy by ale měla horní třetina cibule vyčnívat ze země. Pak už jen dodekorujete podle vlastního vkusu.

Hyacint je možné také pěstovat ve skleněných nádobách pouze s vodou, bez jakékoli zeminy. Na to už je ale potřeba speciálně tvarovaná nádoba, aby byly ve vodě jen kořínky a nikoli samotná cibule.

Hezké jarní dny!