Vaříme

Super jednoduchá, rychlá a skvělá bábovka

Po tom, co jsem prohrála s Emou v bábovkové výzvě, jsem se rozhodla najít tu nejlepší bábovku a od naší výzvy jsem upekla asi třicet bábovek. Našla jsem tak náhodou recept, který je strašně jednoduchý, lze v něm snadno nahrazovat jednotlivé ingredience, je rychlý, nevyžaduje žádné speciální mixování a oddělování žloutků a navíc – je strašně dobrý! Bábovka je krásně mokrá a vláčná. Nevím jak dlouho, protože vydrží vždy jen maximálně do druhého dne.

 

Suroviny:

200g hladké mouky

200g cukru (já dávám o něco míň, záleží jak má kdo rád)

200g řeckého jogurtu

3 vejce

100g rozpuštěného másla (já radši používám kokosový olej, ale lze i normální olej)

prášek do pečiva

 

Co se týče surovin, recept jsem našla náhodou, když jsem chtěla znovu zkusit tvarohovou bábovku z výzvy, ale zapomněla jsem koupit tvaroh a měla jsem jen řecký jogurt. Už jsem ale bábovku udělala i ze zakysané smetany (to když jsem zase neměla řecký jogurt 🙂 ) a dnes i z kombinace řeckého jogurtu a žervé. Podle chuti jde do bábovky přidat trochu nalámaných oříšků (nejlepší zatím byly pistácie), kousky čokolády nebo sušeného kokosu.

 

Příprava této bábovky je snadná a ocení ji všichni, kdo nemají čas na dlouhou přípravu. Předehřejeme si troubu na 180 stupňů, formu si vymažeme a vysypeme strouhankou nebo strouhaným kokosem. Všechny ingredience smícháme v jedné míse a dobře promícháme, případně můžeme chvíli promixovat. Přelijeme do formy (těsto je malinko hustší) a pečeme cca 30 – 40 minut.

 

Kdo by si chtěl bábovku ještě trochu ozdobit, třeba k nedělnímu odpoledni, tak si během pečení můžeme smíchat asi 4 lžíce řeckého jogurtu se šťávou z půlky citronu a 150g moučkového cukru. Polevou pak polijeme ještě horkou bábovku a můžeme ještě posypat pokrájenými oříšky.