S chutí,  Vaříme

Kukuřičné kuřátko s medvědím česnekem

Tenhle recept mi částečně poradili v mém oblíbeném Řeznictví Branická a částečně mi ho vnukla Ema se svým pestem z medvědího česneku. 🙂  Je to recept velmi jednoduchý a krásně jarní.

Suroviny:

kukuřičné kuřátko (případně jiné oblíbené)

medvědí česnek

máslo

slanina

sůl (já použila lanýžovou)

zelenina na jarní salátek

na zálivku: med, hořčice, citron, sůl

Předehřejeme si troubu na 180 stupňů. Máslo si necháme trochu povolit, případně dáme na pár vteřin do mikrovlnky a smícháme s nasekaným medvědím česnekem a špetkou soli. Máslovou směsí kuřátko naplníme (pokud používáte například horní stehna, což je také skvělá varianta, tak se máslová směs dá pod kůži) a lehce potřeme i na povrchu. Kuřátko na závěr ještě zabalíme do slaninového kabátku a vložíme do trouby. Necháme cca 10 minut na tuto vyšší teplotu, potom stáhneme na 130 stupňů. Během pečení několikrát polijeme rozteklým máslem z pekáče. na závěr opět na 10 minut zvýšíme teplotu na 180 stupňů a necháte krásně vypéct do zlatova.

Zatímco se nám kuřátko peče uděláme si jednoduchý jasná salátek. Mám ráda když je hezky barevný, proto používám zelený polníček, červená rajčátka, žlutou papriku a bílou cibuli. Na zálivku smícháme lžíci olivového oleje, šťávu z půlky citronu, lžíci medu, špetku soli a pepře (používám citronový).

 

A máme hotovo. 🙂

 

Dobrou chuť!